Reiki 1.Aşama Eğitimi


1. derece eğitiminde; Reiki’nin tanımı, Reiki’nin tarihçesi, Reiki’nin çalışma mekanizması anlatılır. Reiki eğitim dereceleri hakkında bilgi verilir. Reiki’nin 5 prensibi anlatılır. Uygun Reiki ortamı, kişinin kendisine ve başkasına Reiki’yi nasıl uygulayacağı teorik ve pratik çalışmalarla açıklanır. Temel çakra bilgileri verilir. Çakralarda nasıl enerji şifası yapılabileceği ve çakralarda enerji dengelemeleri gösterilir. Günlük hayatta Reiki’nin kullanım alanları ile ilgili bilgiler verilir. Konulara ilişkin meditasyonlar yaptırılır.
1. derece eğitimi öncelikle fiziksel şifayı hedefler. Kişinin kendi ve çevresindekilere fiziksel şifa uygulayabileceği temel el tutuş pozisyonları gösterilir. Aslında uyumlama süreci ile sadece fiziksel değil, zihinsel ve ruhsal düzeyde de şifa başlamış olur. Kişinin farkındalığı, sezgileri bu aşamada belirginleşmeye ve artmaya başlar. Kişinin kendini yeniden tanıdığı ve kendini sevmeyi tekrar hatırladığı bir süreçtir bu.
Uyumlama ile gelinen titreşim seviyesi; kişinin sevgi, şefkat, hoşgörü ve güveni tekrar hatırlamasına olanak sağlar. 1. derece eğitimi, uyumlamanın huzuru ve heyecanı ile sevgiye tekrar merhaba dediğimiz bir şifa yolculuğudur.

Reiki 2.Aşama Eğitimi


Geleneksel Usui Reikide,2.derece ''Oku-Den '' ya da '' Derin Bilgi ''olarak adlandırılır.Özellikle süptil bedenlerde etki gösterir ve psişik bir açılmayı da beraberinde getirir.Sezgi ve Şifa yeteneğiniz oldukça gelişir.Bu aşamada Reikinin 3 büyük kutsal sembolüne ve bunların mantralarına inisiye edilirsiniz.Bu sembollerle zaman ve mekana bağlı kalmadan uzaktan tedavi ile birlikte,mental şifayı da öğrenir ve uygularsınız.Bilinçaltınızda kalmış ve sizi geride tutan,negatifte kalmanızı sağlayan olumsuz düşünce ,inanç ve kalıplarınızı,yeni-yapıcı-olumlu ve sizi serbest bırakan davranış şekillerine dönüştürebilirsiniz.İkinci Dereceye inisiye edilen kişi,hayatının ve içinde bulunduğu şartların hakiminin kendisi olduğu idrakine varır ve bunları görüp şifalandırabilme yeteneğine sahip olur.Tam bir tekamül sürecidir.Geçmişten gelen duygusal ve zihinsel yaralar iyileştirilir.Yeni başlangıçlar,yeni farkındalıklar ve eski ile yüzleşmeler söz konusudur...

3-A AŞAMASI (MASTER PRACTİONNER-USTA UYGULAYICI) :


2.Aşamadan en az 6 ay-1 yıl sonra , öğrenci tarafından talep edilebilir, ancak Öğretmenin onayı ve görüş birliği gereklidir. Ustalık Sembolü verilir.İnisiyasyonu yapılır.Ruhsal Beden Şifasıdır.Farkındalık yolunda ve sezgilerde büyük açılımlar olur.Master çalışmaları verilir , Eğitmenlik yolundaki son basamaktır.

3-B AŞAMASI ( MASTER-TEACHER / USTA EĞİTMEN )3 A Aşamasından en az 6 ay -1 yıl sonra Öğretmen tarafından Öğrenciye önerilebilir.İnisiyasyonu vardır.Her derecedeki öğrenciyi İnisiye edebilme , Reiki Seminerlerini verebilme , Grup koordinasyonunu sağlayabilme ve en önemlisi de artık hayatının her anında Reiki’yi yaşayabilme ve kendisini buna adayabilme söz konusudur.
*** Usui Reiki Seminerleri Hakkında Bilgi Sahibi Olmak ve Randevu Almak İçin İletişime Geçiniz

0536 6529648


Uyarı: İşbu bu websitesi içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktatır. Söz konusu bilgiler ve tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup, sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler hiç bir zaman tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken çok ciddi bir konudur.

Sosyal Medya Hesaplarım