Reiki seansı ; reiki enerjisine aracılık etme kanal olarak (aktarma) yöntemi ile çalışır.
Reiki seansı yapabilmek için ; bu enerjiye yetkili bir öğretmen tarafından inisiye edilmiş (uyumlanmış) olmak gereklidir. Bir kez inisiye olunduğunda, herkes Reiki aktarabilir. Reiki veren kişi, ara kablo/boru gibi enerjiyi aktarır.
Reiki tek yönde akar. Reiki uygulayıcının taç (tepe) çakrasından girer ve ellerinde yoğunlaşarak alan kişiye geçer. İkisinin de ayaklarından bedenlerini terk eder.
Gün içerisinde aktif olduğumuz zamanlarda (yürürken, konuşurken, çalışırken, vb.) beyin dalgalarımız beta, gama gibi frekanslarda olur. Bu frekanslar sempatik sinir sistemimizin aktif olduğu zamanlardır.

Uyuma, dinlenme, derin düşünme (meditasyon) vb. hallerinde olduğumuzda ise beyin dalgalarımız alfa, teta gibi frekanslarda olur. Bu zamanlar ise bedenimizde parasempatik sinir sistemimizin aktif olduğu, bedenimizin kendini yenilediği ya da tamirat yaptığı zamanlardır.
Reiki enerjisi ile çalışma yapıldığı sırada beyin dalgalarının alfa konumunda olduğu gözlenmiştir. Beden reiki enerjisi ile aktive olan dinlenme hali sayesinde bağışıklık sistemini aktive ederek doğal bir şekilde iyileşme sürecini başlatır. Bu sebeple Reiki’ ye doğal şifa sistemi denmektedir.

Birebir Reiki Seansı Nasıl Yapılır?


Uygulama için; terapi yapılacak kişinin huzurlu ve rahat olacağı, rahatsız edilmeyeceği bir ortam oluşturulur. Kişinin tercihine göre uygulama esnasında hafif, rahatlatıcı bir müzik dinlenebilir.
Seansı alacak olan kişi rahat bir pozisyonda uzanır (Seansın ofisimizde olması durumunda masaj masası üzerine uzanılır. Sizin lokasyonunuzda yapılıyorsa, kanepe, yatak, koltuk, vb. imkânlar dahlinde kullanılabilir). Uygulama boyunca dilerse konuşabilir, uyuyabilir. (uzanma konusunda fiziksel bir engeli, rahatsızlığı olan kişiler oturarak da seansı alabilirler.)
Uygulayıcı kişinin bedenindeki temel çakra noktalarına nazikçe avuçlarını koyar ve Reiki enerjisi aktarır. Kişinin herhangi bir hastalığı var ise ek olarak hasta bölgeye de enerji aktarımı yapar.
Seans yaklaşık olarak 1 saat – 1saat 3o dakika arası sürebilir.

Uzaktan Reiki Seansı Yapılabilir mi?


Uzaktan Bireysel Reiki Seansı (Terapisi) için kişinin belirli bir zaman belirlemesine ya da uzanıp seans süresince hareketsiz kalmasına gerek yoktur.
Seansı alacak olan kişi anlaşılan saatlerde kendisine huzurlu, rahat olabileceği ve rahatsız edilmeyeceği bir alan belirler. Kendi tercihine göre uygulama esnasında hafif, rahatlatıcı bir müzik dinleyebilir.
Belirlediği alanda sessizce uzanır / oturur.
Uygulayıcı kendi bulunduğu bölgede uzaktan size çalışmayı yapar. Kişinin herhangi bir hastalığı var ise belirtilmesi durumunda ek olarak hasta bölgeye de uzaktan enerji aktarımı yapar.
Seans yaklaşık olarak 1 saat – 1saat 30 dakika arası sürebilir.

*** Usui Reiki Seansı Hakkında Bilgi Sahibi Olmak ve Randevu Almak İçin İletişime Geçiniz

0536 6529648


Uyarı: İşbu bu websitesi içerisinde yer alan bilgi ve uygulama teknikleri tedavi amacı taşımamaktatır. Söz konusu bilgiler ve tekniği öğrenmek için eğitime katılan katılımcıyı bilgilendirmek amaçlı olup, sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler hiç bir zaman tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi mutlaka doktor tarafından yapılması gereken çok ciddi bir konudur.

Sosyal Medya Hesaplarım